Seminarium - 19.10.2011 (relacja)

(2011-10-19)

Dnia 19 października 2011 roku Miejski Urząd Pracy w Lublinie zaprosił dyrektorów gimnazjów i liceów ogólnokształcących do Trybunału Koronnego na seminarium poświęcone promocji usług poradnictwa zawodowego w nawiązaniu do całożyciowego procesu rozwoju kariery człowieka.

Inspiracją do zorganizowania spotkania stała się zauważalna potrzeba zwrócenia większej uwagi na jakość przygotowywania młodzieży uczącej się do świadomego planowania własnej drogi edukacyjno-zawodowej oraz do trafnego i efektywnego wyboru zawodu. Podczas prezentacji swoimi doświadczeniami podzielili się przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin, Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie, Gimnazjum Nr 18 w Lublinie oraz Szkolnego Ośrodka Kariery przy Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej w Lublinie.

Wyrażamy nadzieję, że zainicjowane seminarium stanie się przykładem „dobrych praktyk”, prowadząc do podejmowania skutecznych i profilaktycznych działań oraz zacieśnienia współpracy pomiędzy resortem edukacji i pracy w celu kreowania aktywnych postaw młodzieży na rynku pracy.

Seminarium - 19.10.2011 (relacja)