Dzień Kariery

(2010-10-29)

W dniu 26 października 2010 roku Miejski Urząd Pracy w Lublinie wraz z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie zorganizował „Dzień Kariery”.

Impreza odbyła się w siedzibie WSEI na ul. Mełgiewskiej 7/9 w Lublinie.

Jednym z kluczowych punktów „Dnia Kariery” była konferencja „Lubelski rynek pracy w opinii pracodawców – aktualna sytuacja i potencjalne kierunki rozwoju na lata 2009-2013”.

Podczas konferencji prezentacje wygłosili przedstawiciele:

• Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie- „Raport z badań lokalnego rynku pracy Miasta Lublina – tendencje i prognozy”,
    • Lubelskiej Izby Rzemieślniczej- „Potrzeby lokalnego rynku pracy a oferta szkolnictwa zawodowego w regionie”,
    • Lubelskiego Zrzeszenia Studentów- „Wnioski i rekomendacje działań praktycznych wynikające z raportu badań przedsiębiorców z terenu województwa lubelskiego przeprowadzone w ramach realizacji projektu: „Europejskie kadry- projekt badawczy”,
    • Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie – Ramowa struktura kwalifikacji jako próba odpowiedzi na potrzeby rynku pracy.

W dniach kariery wzięło udział 26 wystawców reprezentujących:

• instytucje rynku pracy,
    • organizacje pozarządowe,
    • biura karier lubelskich wyższych uczelni firmy szkoleniowe,
    • szkoły językowe

Imprezę odwiedziło około 300 osób zainteresowanych ofertą wystawienniczą.

„Dni Kariery” miały na celu uświadomienie młodym ludziom jak ważne są kluczowe umiejętności w kreowaniu ścieżki zawodowej i znalezieniu rozwijającej pracy..