Dzień Kariery 20.10.2011 (relacja)

(2011-10-20)

W dniu 20 października 2011 roku Miejski Urząd Pracy w Lublinie był organizatorem Dnia Kariery w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Impreza odbyła się w Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej w Lublinie przy ul. Magnoliowej 8. Wśród 20 wystawców swoją ofertę prezentowały: firmy szkoleniowe, biura karier wyższych uczelni, urzędy pracy oraz pracodawcy. Odbiorcami była młodzież ucząca się i absolwenci szkół technicznych oraz osoby bezrobotne zainteresowane powyższą inicjatywą.

Myślą przewodnią Dnia Kariery była promocja zawodów technicznych oraz potrzeba zwrócenia większej uwagi na konieczność racjonalnego planowania dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej i podejmowania trafnych decyzji zawodowych w celu aktywnego wejścia na rynek pracy. Dzień Kariery był więc okazją do upowszechniania usług poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy, w tym metod i technik poszukiwania zatrudnienia oraz zwrócenia uwagi na możliwości kształcenia w zawodach poszukiwanych na lokalnym rynku pracy. W ramach tegorocznego Dnia Kariery stoiska wystawiennicze odwiedziło w sumie około 500 osób.

Dzień Kariery 20.10.2011 (relacja)