• English - zmień język serwisu na angielski
 • русский - zmień jezyk serwisu na rosyjski
 • Miejski Urząd Pracy w Lublinie

  Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

  • Propozycje urzędu
  • Informacje ogólne

  Usługi elektroniczne PSZ

  (2017-02-06)

  Szanowni Państwo,

  Z początkiem roku wzrasta ilość osób rejestrujących się w urzędach pracy. W styczniu i lutym rejestrują się bezrobotni, którym z końcem roku skończyły się umowy, zgłaszają się też osoby, które chcą skorzystać ze środków finansowych na poszczególne formy wsparcia takie jak m.in. dotacje na podjęcie działalności gospodarczej, szkolenia czy staże.

  W celu zminimalizowania kolejek Miejski Urząd Pracy w Lublinie zachęca do korzystania z elektronicznej rejestracji osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

  Zaletą elektronicznej rejestracji jest m.in możliwość dokonania rejestracji w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie bez konieczności pobierania tradycyjnego biletu z dyspensera w MUP.

  Oznacza to, że można przez Internet wypełnić wniosek o dokonanie rejestracji za pośrednictwem formularza elektronicznego z podaniem niezbędnych do rejestracji danych m. in. danych osobowych, wykształcenia, okresów zatrudnienia.

  Wyznaczony zostanie wówczas najbliższy wolny termin i godzina wizyty w Urzędzie w celu dostarczenia wszystkich wymaganych na potrzeby rejestracji dokumentów i dokonania rejestracji. Rejestracja dokonana będzie z dniem zgłoszenia się w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie - po poświadczeniu własnoręcznym podpisem przekazanych danych i złożeniu w obecności pracownika oświadczenia o prawdziwości przekazanych danych i o zapoznaniu się z warunkami zachowania statusu.

  Można też uniknąć wizyty w urzędzie. Z konieczności przyjścia do MUP w celu rejestracji  zwolnione są osoby rejestrujące się przez Internet, które posiadają elektroniczny podpis. Muszą one podczas internetowej rejestracji dołączyć skany wymaganych dokumentów.

  Do korzystania z udogodniania zachęcamy wszystkich, a przede wszystkim osoby młode, dla których korzystanie z Internetu jest czymś naturalnym i bardzo prostym. Nie należy też obawiać się, że coś źle wprowadzimy do systemu czy nie "klikniemy" we właściwe miejsce. Istnieje możliwość korekty wprowadzonych danych. W tym celu należy skontaktować się z pracownikami Rejestracji w MUP.

  Szczegółowe informacje nt. elektronicznej rejestracji znajdują się na stronie internetowej MUP : www.mup.lublin.pl zakładka: Dla bezrobotnych i poszukujących pracy- Rejestracja przez Internet: http://www.mup.lublin.pl/uslugi_elektroniczne/rejestracja_przez_internet.html

  Osoby planujące rejestrację zachęcamy również do korzystania z elektronicznego systemu rezerwacji numerów w kolejce rejestracji osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

  Zaletą elektronicznej rezerwacji numerów w kolejce do rejestracji jest możliwość pobrania numerka do rejestracji bez konieczności wychodzenia z domu i tradycyjnego pobierania biletu z dyspensera w MUP.

  Aby można było dokonać elektronicznej rezerwacji biletu należy założyć konto w systemie elektronicznej rezerwacji biletów :

  http://www.mup.lublin.pl/uslugi_elektroniczne/elektroniczna_rezerwacja.html

  Jest to proces jednorazowy. Ilość „numerków” do rezerwacji danego dnia jest ograniczona, ale nie wyklucza to możliwości dokonania rezerwacji na kolejne dni (do wyczerpania ich limitu).

  Szczegółowe informacje nt. elektronicznej rezerwacji znajdują się na stronie internetowej MUP : www.mup.lublin.pl- zakładka: Bezrobotny- Elektroniczna rezerwacja.

  Mamy nadzieję, że wprowadzone udogodnienia i rozwiązania przyczynią się do sprawnej obsługi rejestrujących się osób.

  Zachęcamy również do kontaktu z MUP w Lublinie poprzez udostępnione e-usługi  na portalu praca.gov.pl oraz za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP.

  Drukuj Zapisz jako pdf Odwiedziny: 266035

  Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl