Targi Pracy 2016 już za nami !!!

(2016-04-28)
    Targi Pracy

Targi Pracy 2016 już za nami !!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Wystawcom i Uczestnikom za zaufanie i udział w targach pracy, które odbyły się dnia 21 kwietnia 2016 roku w  Centrum Targowo – Wystawienniczym Targi Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie. Organizatorem przedsięwzięcia, jak co roku, był Miejski Urząd Pracy w Lublinie, a współorganizatorami byli: Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie - Ośrodek Aktywizacji Zawodowej w Lublinie. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją objęli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz  Prezydent Miasta Lublin i Komendant Wojewódzki OHP w Lublinie.

Miło nam poinformować, że Targi Pracy 2016 cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno pracodawców, jak i odwiedzających. W tegorocznym przedsięwzięciu wzięła udział rekordowa liczba 135 wystawców. Targi umożliwiły bezpośrednie spotkanie  firm rekrutacyjnych z osobami zainteresowanymi nowościami i trendami na rynku pracy. Odwiedzający mogli w jednym miejscu i w krótkim czasie rozpoznać  zapotrzebowanie na zawody na lubelskim rynku pracy  oraz wymagania stawiane przez pracodawców potencjalnym pracownikom. Targi pracy były zatem okazją do rozmów z pracodawcami reprezentującymi różnorodne branże z możliwością przeprowadzenia rozmów rekrutacyjnych i złożenia  dokumentów aplikacyjnych u wybranych pracodawców.

Nowością przygotowaną przez organizatorów w bieżącym roku był konkurs na „Najciekawsze stoisko wystawiennicze”. Zwycięzcą zostało Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Lublinie z uwagi na najciekawszy, zdaniem publiczności, sposób prezentacji profilu szkoły, kierunków i efektów kształcenia. Komisja konkursowa przyznała również 2 wyróżnienia, które otrzymały firmy: ORANGE POLSKA S.A. i ADECCO Poland Sp. z o.o.

Tegoroczne targi odwiedziło ponad 10 000 osób,  którzy mogli skorzystać z ponad 1000 ofert pracy z różnych branż. Informacje zwrotne uzyskane na zakończenie imprezy od wystawców i odwiedzających utwierdziły nas w przekonaniu iż inicjatywa ich organizacji powinna zostać utrzymana w kolejnych latach.

Dodatkowo liczymy na to, że wymierne efekty Targów Pracy 2016 będą jeszcze lepsze wraz z upływem czasu. Poszukującym pracy życzymy powodzenia w procesie rekrutacyjnym, a pracodawcom wyboru kadry spełniającej wszystkie ich oczekiwania.

Jeszcze raz dziękujemy za udział w tegorocznych targach i już dziś zapraszamy na Targi Pracy 2017!

Targi Pracy 2016

Relacja z Targów Pracy 2016