Świąteczne spotkanie podsumowujące współpracę międzysektorową środowisk związanych z rynkiem pracy

(2016-12-15)

14 grudnia 2016 r. w Trybunale Koronnym w Lublinie odbyło się spotkanie przedstawicieli Lubelskiego Partnerstwa Publiczno-Społecznego, Lubelskiego Partnerstwa na rzecz aktywizacji osób młodych znajdujących się  w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, Klubu Pracodawców i Miejskiej Rady Zatrudnienia podsumowujące dotychczasową współpracę partnerską pomiędzy samorządem, organizacjami pozarządowymi, nauką i biznesem.

Pan Robert Gmitruczuk- Wicewojewoda Lubelski podziękował Partnerom współpracującym na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym za niesioną pomoc  i wsparcie oraz ciekawe, godne upowszechnienia partnerskie inicjatywy, które są realizowane w Lublinie  i woj. lubelskim.

Władze Miasta Lublin reprezentował Pan Artur Szymczyk- Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, który w swoim wystąpieniu wskazał na konieczność kontynuowania partnerskiej współpracy międzysektorowej, która stanowi przykład dobrej praktyki, mogący być zachętą dla innych samorządów i organizacji pozarządowych, a także przedstawicieli biznesu i uczelni wyższych do wypracowywania własnych standardów współpracy oraz inicjowania nowatorskich, partnerskich przedsięwzięć.

Uroczystość- swoim świątecznym występem- wzbogacił Chór "Laudate Dominum" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Lublinie pod batutą Pani Agnieszki Stunio.

Spotkanie zakończyło się wspólnym dzieleniem opłatka, życzeniami świątecznymi  i modlitwą, którą wygłosił Ks. Biskup Mieczysław Cisło.

Lubelskie Partnerstwo Publiczno- Społeczne stanowi odpowiedź na potrzeby osób bezrobotnych  i poszukujących pracy w kontekście zwiększenia dostępu do poszczególnych form wsparcia. W przeciągu 5 letniej działalności, dzięki wysiłkom Partnerów  (58 podmiotów) udało się pozyskać ponad 11 mln zł na pomoc osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym znajdującym się w szczególnej sytuacji na rynku pracy oraz wypracować skuteczne metody i standardy wspierania mieszkańców Lublina i woj. lubelskiego. Partnerstwo wspiera też przede wszystkim innowacje społeczne, dzięki którym w ostatnich latach możliwe było utworzenie Lubelskiego Inkubatora Partnerstw Lokalnych. To pierwsza w Polsce instytucja parasolowa wspierająca powstawanie i rozwój partnerstw  i inicjatyw lokalnych. Obecnie realizowany jest też projekt partnerski, w ramach którego przekazujemy granty finansowe na najlepsze inicjatywy społeczne wspierające przejście z systemu edukacji do aktywności zawodowej.

Kolejną partnerską inicjatywą, realizowaną cyklicznie są bezpłatne porady eksperckie świadczone dla mieszkańców Lublina i woj. lubelskiego przez  ZUS, KRUS, MOPR i MUP.  W mijającym roku skorzystało z nich ponad 10 000 osób.

Zaproszonym gościom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu.

Spotkanie opłatkowe 2016

Spotkanie LPPS