PO WER czyli poMOC dla osób młodych

(2015-05-15)

Projekt „Aktywizacja osób młodych pozostających bez zatrudnienia w mieście Lublin (I)” realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz osób młodych.

PO WER  czyli poMOC dla osób młodych

Masz mniej niż 30 lat? Skorzystaj z możliwości, jakie oferuje Miejski Urząd Pracy w Lublinie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)

STAŻ to doskonała okazja na zdobycie doświadczenia zawodowego i przekonanie do siebie przyszłego pracodawcy;

SZKOLENIE to możliwość zdobycia, podwyższenia lub uzupełnienia kwalifikacji zawodowych;

Wszystkie osoby zainteresowane jedną z powyższych form wsparcia zapraszamy do kontaktu z doradcami klienta.

Uczestnikami projektu mogą być osoby bezrobotne w wieku 18-29 lat, zarejestrowane w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie, niepracujące, niekształcące się w systemie dziennym oraz niekorzystające ze szkoleń ze środków publicznych w przeciągu
    4 tygodni przed rozpoczęciem udziału w projekcie, dla których ustalono I lub II profil pomocy.

W ramach projektu przewidziano wsparcie ukierunkowane na osoby bezrobotne zarejestrowane w Miejskim Urzędzie Pracy
    w Lublinie w wieku poniżej 30 roku życia, w tym w szczególności:

- długotrwale bezrobotne:

* w wieku 18-24 pozostające  bez pracy nieprzerwanie przez okres ponad 6 miesięcy,

* w wieku 25-29 pozostające  bez pracy nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy,

- osoby niepełnosprawne,

- osoby o niskich kwalifikacjach.

Po zakończeniu stażu lub szkoleniu Pracodawca zobowiązany jest do zatrudnienia osoby bezrobotnej na podstawie:

*  umowy o pracę zawartej na minimum trzy pełne miesiące,

*  umowy cywilno-prawnej zawartej na minimum trzy pełne miesiące, przy czym wartość umowy jest równa lub wyższa trzykrotności minimalnego wynagrodzenia.

Wnioski o organizację stażu, wnioski o skierowanie na szkolenie wskazane przez osobę bezrobotną przyjmowane są do wyczerpania limitu finansowego na realizację zadania.