Nabór wniosków z rezerwy KFS

(2016-09-30)

W związku z otrzymaniem dodatkowych środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego Miejski Urząd Pracy w Lublinie ogłasza nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy w ramach priorytetów wydatkowania rezerwy KFS w roku 2016.

Termin naboru wniosków: od 03.10.2016 r. do 14.10.2016 r.

Kwota przyznanych środków z rezerwy KFS: 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych)

Środki rezerwy KFS będą przyznawane pracodawcom z uwzględnieniem następujących priorytetów Rady Rynku Pracy:

• wsparcie kształcenia ustawicznego w branżach/zawodach, gdzie pracodawcy oferują miejsca pracy i jednocześnie zgłaszają trudności z zatrudnianiem pracowników;
    • wsparcie kształcenia ustawicznego w branży transportowej w zawodach: kierowcy samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych, maszyniści kolejowi, oraz  w branży usług opiekuńczych,
    • wsparcie kształcenia ustawicznego w branżach/przedsiębiorstwach restrukturyzowanych,  np. w branży górnictwa węglowego, w celu utrzymania zatrudnienia,
    • wsparcie kształcenia ustawicznego osób niepełnosprawnych w celu utrzymania zatrudnienia.

W naborze w ramach rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego średni koszt kształcenia w przeliczeniu na jedną osobę nie może przekroczyć kwoty: 4253,10 zł.

Aktualny druk wniosku dostępny jest na stronie internetowej tut. Urzędu: mup.lublin.pl zakładka Dla Pracodawców i Przedsiębiorców – Formy wsparcia dla pracodawców - Krajowy Fundusz Szkoleniowy