Nabór wniosków z rezerwy KFS 2017

(2017-10-20)

PRZEDŁUŻENIE NABORU WNIOSKÓW
    ZE ŚRODKÓW REZERWY KFS 2017

Miejski Urząd Pracy w Lublinie przedłuża nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy w ramach priorytetów wydatkowania rezerwy KFS w roku 2017 do dnia 31.10.2017 r. do godziny 15.30.

Kwota przyznanego limitu środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego: 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych).

O przyznanie środków z rezerwy KFS w roku 2017 może ubiegać się pracodawca, który spełni łącznie co najmniej jeden z priorytetów Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej i jeden priorytet wydatkowania rezerwy określony przez Radę Rynku Pracy.

Priorytety wydatkowania środków KFS w roku 2017 określone przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:

1. wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w sektorach: przetwórstwo przemysłowe, transport i gospodarka magazynowa oraz opieka zdrowotna i pomoc społeczna (dotyczy przeważającego rodzaju prowadzonej działalności sklasyfikowanej w sekcjach C, H oraz Q wg PKD 2007);
    2. wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych (zawody deficytowe będą identyfikowane na podstawie Barometru Zawodów 2017 dla miasta Lublin);
    3. wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.

Priorytety wydatkowania środków z rezerwy KFS w roku 2017 określone przez Radę Rynku Pracy:

1. wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które nie posiadają kwalifikacji pełnych na poziomie 4 Polskiej Ramy Kwalifikacji (nie mają matury);
    2. wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia;
    3. wsparcie kształcenia ustawicznego osób niepełnosprawnych;
    4. wsparcie kształcenia ustawicznego w zakładach pracy, w których wszczęto proces restrukturyzacji w rozumieniu ustawy z 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (t. j. Dz. U. z 2017 poz.1508).

Przy rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie ze środków rezerwy KFS uwzględnia się:

1. zgodność dofinansowanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania KFS na dany rok;
    2. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
    3. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
    4. posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego ;
    5. w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
    6. plany dotyczącego dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;
    7. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1065 z póz. zm.).

UWAGA !

Wniosek pozostawia się bez rozpatrzenia w przypadku:

• niedołączenia wszystkich wymaganych załączników,
    • złożenia wniosku poza terminem i godziną naboru, określonymi powyżej (za datę złożenia wniosku uznaje się datę jego wpływu do Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie).

Aktualny druk wniosku dostępny jest na stronie internetowej tut. Urzędu w zakładce Dla Pracodawców i Przedsiębiorców > Formy wsparcia dla pracodawców > Krajowy Fundusz Szkoleniowy