• English - zmień język serwisu na angielski
 • русский - zmień jezyk serwisu na rosyjski
 • Miejski Urząd Pracy w Lublinie

  Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

  • Propozycje urzędu
  • Informacje ogólne

  Konferencja "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ"

  (2014-09-25)

  Konferencja pn. „Razem możemy więcej” to efekt skutecznej współpracy partnerskiej pomiędzy samorządem a organizacjami pozarządowymi.

  Współpraca zainicjowana w 2011 r. w ramach Lubelskiego Partnerstwa Publiczno-Społecznego, którym koordynuje Miejski Urząd Pracy w Lublinie przeniosła się również poza teren miasta Lublin a przykład dobrej praktyki, którą wypracowaliśmy jest zachętą dla innych samorządów i organizacji pozarządowych do wypracowywania własnych standardów współpracy międzysektorowej i inicjowania nowatorskich, partnerskich przedsięwzięć. Efektem tej współpracy jest również pozyskanie w ciągu niespełna 3 lat ponad 6 mln złotych na działania partnerskie i wypracowanie innowacyjnego podejścia do współpracy międzysektorowej.

  Podczas konferencji nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o współpracy partnerskiej oraz wręczono nagrody w konkursie „WSPÓŁPRACA SIĘ OPŁACA. KONKURS NA NAJLEPSZE INICJATYWY MIĘDZYSEKTOROWE W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM”. Nagrodę odebrały samorządy (wyniki konkursu: http://portalinicjatyw.pl/wp-content/uploads/2014/07/Wyniki-Konkursu.pdf), które stanowią przykład dobrej praktyki we współpracy międzysektorowej. Podziękowano też organizacjom pozarządowym i pozostałym partnerom za ciekawe, godne upowszechnienia pomysły i partnerskie inicjatywy.

  Organizatorzy w trakcie konferencji zachęcali samorządy i organizacje pozarządowe do dalszej współpracy i korzystania ze wsparcia pierwszej w Polsce instytucji parasolowej: Lubelskiego Inkubatora Partnerów Lokalnych, którą Miejski Urząd Pracy w Lublinie wspólnie z Lubelską Fundacją Rozwoju i Stowarzyszeniem W stronę człowieka otworzył w Lublinie w styczniu br. Osoby zainteresowane tematyką współpracy międzysektorowej mogą korzystać tam z bezpłatnych porad eksperckich i dowiedzieć się m.in. jak założyć partnerstwo lokalne, skąd pozyskać środki na realizację ciekawych pomysłów i inicjatyw.

  Zapraszamy do kontaktu:

  Biuro Lubelskiego Inkubatora Partnerstw Lokalnych
  • Ul. Niecała 5 lok 5
  • 20 – 080 Lublin
  • Tel. 607 810 778

  Relacja z konferencji w TVP Lublin: pobierz

  Powiązana galeria zdjęć:

  Razem możemy więcej

  Drukuj Zapisz jako pdf Odwiedziny: 258284

  Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl