• English - zmień język serwisu na angielski
 • русский - zmień jezyk serwisu na rosyjski
 • Miejski Urząd Pracy w Lublinie

  Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

  • Propozycje urzędu
  • Informacje ogólne

  Dni Ubezpieczonego w ZUS- 7-9 października 2015

  (2015-10-02)

  Dostałeś informację o stanie swojego konta w ZUS i nie wiesz, jak ją interpretować? Zastanawiasz się, skąd wzięła się kwota prognozowanej emerytury? Chcesz wiedzieć, co dla Ciebie zmieni elektroniczne zwolnienie lekarskie? Podczas „Dni Ubezpieczonego” w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych znajdziesz odpowiedź.

  Pracownicy i zleceniobiorcy nie widzą powodów do bieżącego kontaktu z ZUS. Interesują się ubezpieczeniami społecznymi, dopiero gdy muszą skorzystać z jakiegoś świadczenia albo dowiadują się, że nie mają odprowadzanych składek. W ramach „Dni Ubezpieczonego” chcemy im uświadomić, że ubezpieczenia społeczne to rzecz w ich życiu bardzo istotna i warto monitorować choćby stan swojego konta w ZUS – mówi Ewa Kosowska, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Składek w centrali ZUS. Niedawno około 20 milionów Polaków dostało od Zakładu informację o tym, co znajduje się na ich kontach ubezpieczonego. Część z nich otrzymała w tym samym piśmie także prognozę przyszłej emerytury z pierwszego filaru. List z ZUS dał im odpowiedzi, ale i pytania. I właśnie na te pytania odpowiedzą „Dni Ubezpieczonego”, które odbędą się w całej Polsce w dniach od 7 do 9 października. W tym czasie wszystkie placówki ZUS-u pracują dłużej, bo do godziny 17.00.

  Oddział w Lublinie przygotował specjalne stanowiska, przy których będzie można wygodnie i bez pośpiechu uzyskać wyjaśnienia na przykładzie własnej Informacji o stanie konta ubezpieczonego. Przy okazji instytucja zachęca do zarejestrowania bezpłatnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Można to zrobić w każdej jednostce ZUS-u, a 8 października również w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej 14. Natomiast 7 października w Oddziale ZUS w Lublinie będzie można poradzić się ekspertów Państwowej Inspekcji Pracy. Będą dyżurować na sali obsługi klientów w wieżowcu przy ul. Zana od 10.00 do 15.00.

  Jest też dyżur telefoniczny dla tych, którzy do ZUS-u nie dotrą. 7 i 9 października między 10.00 a 14.00 można dzwonić w sprawie Informacji o stanie konta ubezpieczonego i Platformy Usług Elektronicznych. Natomiast 8 października – w sprawie elektronicznych zwolnień lekarskich z perspektywy pacjenta. Numer telefonu do ekspertów to: 513 380 900.

    Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
  Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
  plik w formacie JPG Dni Ubezpieczonego 2015 - plakat.jpg 02-10-15 10:23 201.82KB pobierz plik w formacie JPG (rozmiar: 201.82KB) pobierz
  Drukuj Zapisz jako pdf Odwiedziny: 265071

  Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl