• English - zmień język serwisu na angielski
 • русский - zmień jezyk serwisu na rosyjski
 • Miejski Urząd Pracy w Lublinie

  Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

  • Propozycje urzędu
  • Informacje ogólne

  Budżet obywatelski dla Lublina

  (2014-05-27)

  Wniosek w ramach Budżetu obywatelskiego może złożyć każda osoba powyżej 16 roku życia, zamieszkująca na terenie Miasta Lublin. Można zgłaszać projekty, które mieszczą się w zadaniach własnych gminy. Należy pamiętać, że teren na którym będą zlokalizowane musi należeć do Gminy Lublin, a realizacja wniosku musi się zamknąć w roku budżetowym (2015 r.)

  W procedurze Budżetu obywatelskiego mieszkańcy decydować będą o wydatkowaniu 10 mln zł. W ramach tej kwoty 5,5 mln przeznaczone będzie na tzw. projekty małe, których koszt realizacji nie może przekroczyć kwoty 500 tys. zł każdy. Reszta tej kwoty, tj. 4,5 mln zł, zarezerwowana jest dla projektów, których wartość mieści się w przedziale od 500 tys. zł do 1,5 mln zł.

  Wnioski można składać do 30 czerwca. Strona www.obywatelski.lublin.eu zawiera wszystkie informacje niezbędne do przygotowania wniosku. 26 maja uruchomione zostały punkty informacyjne Budżetu obywatelskiego. Są nimi wszystkie Biura Obsługi Mieszkańców oraz 20 wybranych filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Lista powyższych miejsc wraz z adresami i numerami kontaktowymi znajduje się na stronie Urzędu Miasta Lublin www.obywatelski.lublin.eu.

  Od 26 maja 2014 r. w każdy poniedziałek o godzinie 16:00 w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbywać się będą spotkania poświęcone tematyce budżetu obywatelskiego w Lublinie. Podczas spotkań będzie można się dowiedzieć się jak poprawnie wypełnić wniosek, jakie są najczęściej zadawane pytania i co sprawia najwięcej kłopotów. Spotkania będą także okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania partnerstwa z osobami o zbieżnych celach. Zachęcamy do spotkań w gronie przyjaciół, sąsiadów, czy samodzielnie w celu uzyskania niezbędnych informacji, a także zebrania osób popierających projekt. Zachęcamy również do uczestnictwa w "Maratonie pisania wniosków", który odbędzie się w dwie niedziele: 15 i 22 czerwca, godz. 16-22 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, przy ulicy Peowiaków 12.

  Terminy i miejsca spotkań dostępne są na stronie www.obywatelski.lublin.eu w zakładce Spotkania z mieszkańcami.

  Zachęcamy wszystkich mieszkańców Lublina, dla których ważne jest miejsce, w którym żyją oraz osoby które pragną aktywnie włączyć się w proces współdecydowania do składania wniosków w ramach Budżetu obywatelskiego. Zmieniajmy razem nasze miasto. Lublin, Twoje miasto, Ty decydujesz.

  Źródło: UM Lublin

  Drukuj Zapisz jako pdf Odwiedziny: 258282

  Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl