(2014-06-09)

40 tysięcy zł na własną firmę z funduszy unijnych dla bezrobotnych nauczycieli i pracowników oświaty.

Jesteś nauczycielem lub pracownikiem oświaty? Skorzystaj z szansy na założenie własnej działalności gospodarczej. Ruszył nabór uczestników do projektu „Outplacement dla oświaty”. 36 bezrobotnych nauczycieli i pracowników oświaty zamieszkujących powiaty: kraśnicki, świdnicki, janowski, lubartowski, łęczyński, lubelski, ziemski oraz grodzki może otrzymać 40 – tysięczną bezzwrotną dotację na utworzenie własnej firmy. Rekrutacja potrwa do 31 lipca 2014r.

O udział w projekcie mogą ubiegać się nauczyciele i pracownicy sektora oświaty, którzy: ! Utracili zatrudnienie po 31 grudnia 2012 roku

Dla uczestników zainteresowanych założeniem własnej firmy przewidziano:

• 2 godz. doradztwa indywidualnego z zakresu tworzenia biznes planu
    • 14 godz. szkoleń grupowych „ABC przedsiębiorczości”
    • 14 godz. specjalistycznego doradztwa z zakresu aplikowania o wsparcie finansowe i pomostowe
    • Wsparcie pomostowe udzielane w okresie do 6 m-cy (1500 zł)
    • Wsparcie przedłużone udzielane w okresie od 6 m-cy (1500 zł)

Dodatkowo zapewniamy:

• Zwrot kosztów dojazdu
    • Stypendium szkoleniowe
    • Wyżywienie w trakcie szkolenia

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ !