Szkolenie wskazane przez osoby uprawnione

Osoba bezrobotna i inna uprawniona osoba może ubiegać się o skierowanie na szkolenie wskazane przez siebie poprzez złożenie Wniosku o skierowanie na szkolenie wraz z uzasadnieniem celowości odbycia wskazanego szkolenia.

Druki wniosków znajdują się w:

• Informacji MUP – pokój nr 1,
    • Referacie Szkoleń -pokój 207,
    • Referacie Poradnictwa Zawodowego i Pomocy w Aktywnym Poszukiwaniu Pracy - pokój nr 202, 208, 209,
    • na stronie internetowej MUP: www.mup.lublin.pl.

W przypadku posiadania możliwości zatrudnienia pod warunkiem ukończenia wskazanego szkolenia dodatkowo do Wniosku o skierowanie na szkolenie dołączane jest uzasadnienie celowości szkolenia w formie uprawdopodobnienia uzyskania zatrudnienia.

Osoba bezrobotna i inna uprawniona osoba planująca uruchomienie działalności gospodarczej po ukończeniu wskazanego szkolenia dodatkowo do Wniosku o skierowanie na szkolenie dołącza uzasadnienie celowości szkolenia w formie opisu planowanej działalności gospodarczej.

Do wniosku o skierowanie na szkolenie może być załączona informacja o wskazanym szkoleniu, uwzględniająca: nazwę i termin szkolenia, nazwę i adres wskazanej instytucji szkoleniowej, koszt szkolenia oraz inne istotne informacje o wskazanym szkoleniu.

Pracownik oraz osoba wykonująca inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą w wieku 45 lat i powyżej, zainteresowany pomocą w rozwoju zawodowym, po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy, może ubiegać się o skierowanie na szkolenie wskazane przez siebie poprzez złożenie stosownego Wniosku.

Osoba niepełnosprawna zarejestrowana w MUP jako poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu może ubiegać się o skierowanie na szkolenie wskazane przez siebie poprzez złożenie Wniosku o skierowanie na szkolenie wraz z uprawdopodobnieniem, że wskazane szkolenie zapewni uzyskanie odpowiedniej pracy.

Wypełniony wniosek o skierowanie na szkolenie składa się w kancelarii MUP (pokój 101).

Kompletny, sprawdzony pod względem formalnym wniosek opiniowany jest przez doradcę zawodowego w uzgodnieniu z pośrednikiem pracy oraz specjalistę ds. rozwoju zawodowego celem ustalenia zasadności skierowania na wskazane szkolenie.

Decyzję dotyczącą sposobu rozpatrzenia wniosku o skierowanie na szkolenie wskazane przez osobę uprawnioną podejmuje Dyrektor MUP.

Osoba bezrobotna i inna uprawniona osoba wnioskująca o skierowanie na szkolenie wskazane przez siebie informowana jest na piśmie o sposobie rozpatrzenia wniosku.

Szanowni Państwo,
    Uprzejmie prosimy o przekazywanie dokumentacji, wniosków itp. do MUP w Lublinie  w formie umożliwiającej jej prawidłowe wprowadzenie do elektronicznego systemu obiegu dokumentów PSZ.eDOK, tj. niezbindowanej, czy poddanej termobindowaniu - zgrzewanej w oprawy klejone lub trwale zszytej w inny sposób. Umożliwi to sprawne wprowadzenie dokumentacji do systemu, a tym samym szybsze przekazanie jej do rozpatrzenia pracownikowi merytorycznemu.

Szczegółowe informacje można uzyskać:

Imię i nazwisko Stanowisko Telefon Adres e-mail
    Ewa Wójcik Kierownik Referatu 81 466-52-22 mup@mup.lublin.pl
    Katarzyna Kloss specjalista ds. rozwoju zawodowego 81 466-52-22 mup@mup.lublin.pl
    Iwona Szymanek specjalista ds. rozwoju zawodowego 81 466-52-22 mup@mup.lublin.pl
    Marta Wlaź-Żydek specjalista ds. rozwoju zawodowego 81 466-52-22 mup@mup.lublin.pl
    Grażyna Żolik specjalista ds. rozwoju zawodowego 81 466-52-22 mup@mup.lublin.pl
    Anna Bobel specjalista ds. rozwoju zawodowego 81 466-52-22 mup@mup.lublin.pl
      Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
    Kategoria: Szkolenia wskazane przez osoby uprawnione [ 3 ]
    plik w formacie DOC Wniosek o skierowanie na szkolenie wskazane przez osobę uprawnioną 13-06-14 14:44 472KB pobierz plik w formacie DOC (rozmiar: 472KB) pobierz
    plik w formacie PDF Wniosek o skierowanie na szkolenie wskazane przez osobę niepełnosprawną poszukującą pracy niepozostającą w zatrudnieniu. 28-10-11 14:55 105.27KB pobierz plik w formacie PDF (rozmiar: 105.27KB) pobierz